The Rasmus

The Rasmus to fiński zespół, który specjalizuje się przede wszystkim w muzyce rockowej. Jego brzmienia często określane są jako alternatywne. Zespół dorobił się już ośmiu albumów oraz dwóch składanek. Nakład sprzedaży płyt wynosi już ponad cztery miliony. The Rasmus kilka razy dało koncert w Polsce.
Zespół został utworzony w 1994 roku, kiedy to jego członkowie byli jeszcze uczniami szkoły średniej. Wokalistą w The Rasmus jest Lauri Yloenen, a pozostali członkowie zespołu to: Aki Hakala, Eero Heinonen, Pauli Rantasalmi. Dawniej perkusistą w tym zespole był Janne Heiskanen, ale odszedł z The Rasmus w 1999 roku. Grupa cały czas śpiewa po angielsku.
Albumy The Rasmus to: Peep, Playboys, Hell of a Tester, Into, Dead Letters, Hide from the Sun, Black Roses, The Rasmus. W 2001 grupa wydała także składankę Hell of a Collection, a w 2009 roku Best of 2001-2009. Do ich najpopularniejszych piosenek należą: Liquid, Madness, In the Shadows, Sail Away, Justify, I'm a Mess, Livin' in a World Without You.
W 2010 roku ukazał się singiel, który został wydany wspólnie z Anette Olzon, zatytułowany October and April. Natomiast w 2011 roku wokalista The Rasmus wydał solowy album New World, z którego szczególną popularność zdobył utwór Heavy.