Polska muzyka

W Polsce pomimo tego, że mamy wiele młodych muzycznych talentów, to nadal jest jakiś problem. Mało jest bowiem wykonawców na światowym poziomie, takich, którzy byliby doceniani za granicą. Czym charakteryzuje się polska muzyka?
Problemem jest to, że polscy wykonawcy idą głównie w pop i to bardzo słaby… Teksty nie mają kompletnie przekazu, o ciekawej linii melodycznej też z reguły można zapomnieć. Pełno jest wykonawców, którzy w ogóle nie szkołą swojego głosu, ale i tak na wszystkich festiwalach śpiewają. Wiele z nich ma także wadę wymowy, problemy z dobrą dykcją, fałszują i nie potrafią śpiewać na żywo. Ich piosenki są właściwie o niczym albo ciągle o tym samym. Na dodatek ich występy na tych festiwalach pozostawiają wiele do życzenia. Piosenkarki myślą, że jak założą body albo wystąpią w samej bieliźnie to będą uwielbiane. Może i są, ale nie ze względu na swój talent, tylko wygląd. I na pewno nie przez kobiety.
Poza tym w Polsce często marnują się talenty z programów muzycznych. Przykładem może być Sarsa, która w The Voice of Poland śpiewała naprawdę dobrze i inaczej niż reszta, a teraz znana jest z "Naucz mnie" i właściwie niczego więcej. Zresztą "Naucz mnie" nie jest tym, czego można było po niej oczekiwać. Czyżby rynek nie wspierał innych wykonawców?