Konkurs muzyczny – Eurowizja

Eurowizja każdego roku wzbudza bardzo wiele emocji. Niby wszyscy ciągle mówią, że nie będą tego oglądać, że to kicz, polityka itd., ale tak naprawdę oglądalność jest. A później są długie dyskusje, narzekanie na niesprawiedliwość itd. A potem nadchodzi kolejna Eurowizja i znowu to samo. Jak to z nią tak właściwie jest?
Przede wszystkim nie od dziś wiadomo, że to konkurs, w którym bardziej liczy się polityka niż muzyka. Najwięcej punktów zdobywają kraje, które żyją w dobrych stosunkach z sąsiadami, mają wysoką pozycję w Europie lub też borykają się z jakimiś problemami i inne państwa chcą je pocieszyć lub solidaryzują się z nimi. Natomiast Polska zawsze jest poszkodowana. Nie głosuje na nas praktycznie żadne jury. Zupełnie inaczej przedstawiają się punkty od widzów. To pokazuje jak bardzo stronnicze jest jury.
Czy Eurowizja to rzeczywiście kicz? Niektóre występy z pewnością, ale nie wszystkie. Ostatnio bowiem i tak pojawia się wiele ballad na poziomie itd. Nadal jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto wystroi się w pióra, wystąpi prawie nago, przebierze się za potwora itd. Ważne jest także to, aby szokować. Właśnie to udało się Conchicie.
Nie da sie jednak ukryć, że Eurowizja to wielkie przedsięwzięcie, które pod względem organizacyjnym jest dopracowane w najmniejszych szczegółach.