Czego nie kupować przez internet?

Są pewne rzeczy, które ze spokojnym sumieniem możesz kupić za pośrednictwem internetu. Będą to na przykład książki, szaliki, różnego rodzaju kosmetyki do włosów jak olejki i szampony. Są też takie produkty, których za żadne skarby świata nie powinieneś kupować przez internet, dostarczona przesyłka może bowiem w znacznym stopniu odbiegać od towaru, który spodziewałeś się otrzymać. Czego nie należy kupować w sklepach internetowych bądź na aukcjach?
Po pierwsze: sprzęt audio. Zazwyczaj nie należy on do tanich. Poza tym są to urządzenia tego typu, których działanie należy sprawdzać osobiście. Opis aukcji nie uzmysłowi Ci jakiej jakości dźwięk będzie wydobywał się z głośników.
Po drugie: torebki od projektantów. Jeżeli kupisz je za pośrednictwem platformy internetowej – istnieją duże szanse, że zamiast oryginalnej torebki otrzymasz tak zwaną podróbkę. Torebki domów mody takich jak Chanel czy Prada kosztują co najmniej kilka tysięcy złotych, nie ma więc szans by torebka wystawiona na aukcję za dwieście złotych była oryginalna. Poza tym, szanujące się domy mody nie prowadzą wysyłkowej sprzedaży swoich wyrobów.
Po trzecie: telefon komórkowy i laptop. Elektronikę zawsze lepiej jest sprawdzić. Nie tylko możesz otrzymać inny model laptopa, egzemplarz powystawowy lub uszkodzony, lecz także zamiast oczekiwanego sprzętu elektronicznego w przesyłce może czekać na ciebie ciężka książka lub inne wypełnienie.

Dodaj komentarz